2500TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA

  Tamir Gereçleri » Lehim Pastası & Flux


 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Mechanic UV Anakart Pcb Bord Lehimleme Yalıtım Boyası 10cc MAVİ
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Ersa Beyaz Flux 5ml No Clean Produkt Number:0Fmkanc32200
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Mechanic 559 Bga Smd Pcb Lehimleme Lehim Pastası Krem Flux 100g
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGO
  Amtech NC-559-ASM Krem Flux 100Gr
  Amtech NC-559-ASM Krem Flux 100Gr
  %25
  399.00 TL319.20 TL
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGO
  Amtech NC-559-ASM Krem Flux 100G
  Amtech NC-559-ASM Krem Flux 100G
  %25
  399.00 TL319.20 TL
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Mechanic UV Anakart Pcb Bord Lehimleme Yalıtım Boyası 10cc YEŞİL
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGO
  Lehim Pastası Soldering Paste 80GR ZJ-18
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  PPD PD-223 Krem Flux 10cc
  PPD PD-223 Krem Flux 10cc
  %22
  279.30 TL229.25 TL
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Mechanic Krem Lehim Sıvı Lehim 42 Gram 217° Derece
 •  

  Lehim Pastası

  Günümüzde sıklıkla kullanılan lehim ve diğer yardımcı materyaller kullanıcıların en temel ihtiyaçları arasında bulunuyor. Piyasa üzerinden kullanıcılarına sunulan ürün modelleri çeşitli alternatifler ile sergileniyor. Farklı alternatif modeller, birçok kişi tarafından amaçları doğrultusunda tercih ediliyor. Elektrik ve elektronik aletlerin tamiri, devre birleştirme ve meslek gereği kullanım gerektiren ürünler, belirli bir kesim tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Lehim pastası lehim parçacıkları ile ortaya çıkan bir lehim karışımı olup genel iç materyali ile kalay ve kurşun olarak sunuluyor. Dünya genelinde ihtiyaç ve tercihler sonucunda ortaya çıkan ürün modelleri, dikkatli kullanım gerektiriyor. Lehim pastası çeşitli karışımlardan yapılabilir olup genellikle içeriğinde yüzde 99,7 kalay ve yüzde 0,3 bakır bulunduruyor. Bunun yanı sıra diğer metal materyal ile de farklı modeller sergiliyor. Lehim pastası modelleri, sahip oldukları hacim ve yumuşak yapısı ile konforlu kullanım deneyimi sağlıyor. Birçok marka tarafından piyasaya sunulan lehim pastası tavsiye modelleri ile çeşitli fonksiyonlarla alternatif sergiliyor. Kullanıcıların tercih ve beklentilerine bağlı olarak tedbirli ve korumalı yapısı sayesinde kullanıcıya güvenli ortam oluştururken aynı zamanda pratik ve rahat bir kullanım sağlıyor. Televizyon, telefon, kumanda ve diğer elektronik ürünlerin tamiri ve kopan devreleri birleştirmek için pratik kullanım sunarken profesyonel sonuçlar doğuruyor. Genellikle lehim teli üzerinde yardımcı malzeme olarak tercih ediliyor ve çeşitli kullanım alanları yansıtıyor. Geniş kullanım alanlarıyla birçok marka tarafından piyasaya sunulan modeller ayrıcalıklı özellikleri ile üst düzey performans sağlıyor. Lehim teli modelleri ayrıca sahip oldukları çeşitli fonksiyonlarla işlevsel özellikler sunuyor. Dış görünüşü ve özel tasarımları ile geniş kullanıcı kitlesi oluştururken aynı zamanda renkleriyle de değişiklik gösteriyor. Siyah, gri, beyaz, diğer renk tasarımları ile kullanıcı tercihine bırakılıyor.

   

  Kolay Kullanılabilir Lehim Pastası Modelleri

  Bir alanda lehimin yapılması kullanılan alan üzerinde lehim performansını belirleyen çok sayıda unsur olduğunu ortaya koyuyor. Lehim yapımı sırasında kullanılan yardımcı materyallerden bir de lehim pastası olup PCB montajı için en yüksek performansı sağlaması amaçlanıyor. Lehim pastasının doğru bir şekilde kullanılması ve oksidasyonu önlemek için daima hava geçirmez bir kapta saklanması gerekiyor. Aksi halde farklı sonuçlar ortaya çıkarak istenen performans alınamıyor. Lehim pastası içeriği gereği düşük sıcaklıkta saklanması gerekiyor. İç materyalinde bulunan akı azaldığında hızı da azaldığından düşük sıcaklık tercih ediliyor. Lehim pastası modelleri, yüksek aktiviteli özellik sunarken aynı zamanda aşındırıcı etkiden koruyor. Bunun yanı sıra ıslatma özelliği elektrik ve elektronik uygulamalar için sunuluyor. Özel teknik ve sistemler ile hazırlanmış olup elektrik iletkenliği bulunmuyor Bu sayede kullanım esnasında kullanıcı açısından bir sorun teşkil etmiyor olup güvenli ortamlar oluşturuyor. İçeriği açısından çeşitli materyal özellikleri sergileyen lehim pastası modelleri pirinç, kalay, nikel ve diğer malzemeler ile tercih ediliyor. Piyasada oldukça rağbet gören seçenekler ile hem Türkiye ve hem de dünya çapında birçok ülkede üreticiler tarafından kalitesi ve gücü ile birbirlerinden ayrılıyor. Sıvı lehim pastası ve katı lehim pastası gibi görünüm itibariyle daha akışkan ve sade bir yapıyla piyasada yer alıyor. Lehim pasta alternatiflerinin yapısal özelliklerine bağlı olarak ürünler arasında değişkenlik görülüyor. Lehim pastası fiyatı ile piyasaya sunulan ürün seçenekleri alıcının ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda şekilleniyor. Geniş ürün alternatifleri ile nitelikli özellikleri arasında pek çok model birbirinden ayrılıyor.

   

  Her İhtiyaca Uygun Lehim Pastası

  Lehim pastası PCB montajında ve prototip PCB montajında sıklıkla kullanılan ürünlerden bir tanesi olup lehim macunu ile farklı alanlarda kullanım imkanı sağlıyor. Diğer materyaller ile kullanım sağlayan ürün modelleri, baskılı devre kartına uygulamanın ardından bileşenlerin eklendiği çekme ve yerleştirme makinesine geçiriliyor.Lehim teli pasta alternatifleri açısından ele alınacak olursa, modellerde maksimum güç düzeyinin farklılaştığı görülebiliyor. Dış yüzey yapısı açısından krem pasta, sıvı, katı ve farklı yapılarda sunuluyor. Kalay, kurşun, lehim, yapıştırıcı gibi farklı alanlarda kullanım sağlayan ürün modellerii bu yapısal özellikleri sayesinde tüm hataları kapatıyor. Havya ucu kullanım alanı ile güçlü yapıştırıcı özelliği sağlayan pasta ürünleri, aynı zamanda hassas ekipman ve elektronik üretim hattının onarımı için kullanım sunuyor. Alternatif modeller arasında bulunan lehim pasta modelleri, yüksek güç kalitesi ile etkili bir kullanım sağlıyor. Kullanım esnasında aşındırıcı etkisi olmayan bu pasta, elektronik uygulamalar için uygunluk gösteriyor. Ağırlık, gramaj ve boyut olarak üreticilerin piyasaya sunduğu ürünler belirli alternatifleri ile gözler önüne seriliyor. Lehim pastası kullanımı farklı markaların piyasaya sunduğu model alternatifleri ve kullanıcıların seçimlerine göre değişiklik gösteriyor. Farklı markalar piyasaya sürdükleri ürünler ile iç materyallerinin sağladığı düzeyleri belirliyor. Lehim pasta ürünleri yapısal özellikleri itibariyle performans açısından yüksek bir düzeyin yakalanmasını sağlarken, etkili bir sonuç sunarak kalitesiyle dikkat çekiyor. Kullanım amacına göre uygun olan ürün modelleri kullanıcı beklentisi doğrultusunda tasarlanıyor. Lehim pastası özellikleri genel olarak modellerin yapısına, kalitesine ve dayanıklılığına göre değişkenlik gösteriyor. Piyasaya sürülen modellerin genellikle boyutları ve hacmine bağlı olarak farklılık görülüyor ve buna göre etki yaratıyor. Farklı düzeylerde lehim pasta seçenekleri piyasada bulunabiliyor. Bu ürünler üreticileri tarafından geniş ürün yelpazesi ile sergileniyor.

   

  İşlevsel Lehim Pastası Modelleri

  Türkiye'de kullanımı yaygın olan lehim pasta modelleri ülke dışında da geniş bir kullanıcı kitlesi sunuyor. Alternatif modeller ile piyasa üzerinde kullanıcı ihtiyaçları ve beklentileri sonucunda sunulurken aynı zamanda kaliteli yapısını gözler önüne seriyor. Lehim pastası PCB montajında yaygın olarak kullanılarak hem seri üretimde hem de prototip PCB montajı için sıklıkla tercih ediliyor. Yüksek kaliteli lehim bağlantılarının üretilmesini sağlayan bu ürün modeli, bakım işleminin sürdürülmesi için çok dikkatli bir kontrol gerektiriyor. Lehim pastasının doğru miktarda ve doğru yerde uygulanması gerekli olup risk taşıyan koşulların göz önünde bulunması gerekiyor. Lehim pastası temizleme ürünleri temizlik açısından önem arz ediyor olup öncelikle kullanıcı güvenliği göz önüne alınıyor. Kullanım esnasında kullanılan alanda da üst düzey performans sergilenmesi, amacıyla tercih edilen temizleme ürünleri yapıları gereği yavaş kuruyan bir özellik taşıyor. Bu temizleyici modelerli, en zor yanmış, fırınlanmış lekelere kadar etki ederken aynı zamanda kalıntı ve izlere karşı koruyucu özellik yansıtıyor. Birçok plastik ile uyumlu yapı sunarken aşınmaya karşı direnç gösteriyor. Ürünler elektronik laboratuvarlarda, bakım onarım sektöründe her çeşit elektronik kart üzerinde güvenl kullanım sağlıyor. Sıklıkla tercih edilen temizleyiciler içeriği ile çeşitlilik gösteriyor olup hoş bir koku ve düşük oranda toksik madde içeriyor. Farklı aromalarla koku özelliği sunuluyor ve Lead-free özelliği dikkat çekiyor. Lehim pasta modelleri, kaliteli bir yapı ile üst düzey performans sergiliyor. Bu donanımlı ürünler hem kullanım esnasında kullanıcı güvenliğini sağlıyor hem de işlevsellik kazandırıyor. Piyasada farklı markaların satışa sunduğu lehim pastası alternatifleri, güçlü olma yönünden dikkat çekiyor. Lehim sökme ürünleri birçok yönden birbirlerinden farklı özellikler yansıtarak kullanıcı tercihine bırakılıyor. Lehim sökme pastası ve diğer alternatif modeller üreticileri tarafından piyasaya sürülüyor.

Yukarı

Alışveriş Sepetim
  
Titizlikle kontrol ediyoruz, özenle paketliyoruz.