1500TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA

  Tamir Gereçleri » Büyüteç


 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Masaüstü Katlanabilir Led Dim Işıklı Akrobat Büyüteç 10X20X BEYAZ
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  60 Led Işıklı Büyüteçli Masa Lambası | Beyaz
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  12 Ledli Büyüteç Akrobat Lamba Katlanabilir Masaüstü MG3B-1D
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Florasan Yedek Ampul (Best 139 Büyüteçli Masa Lambası İçin)
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  308L Dimlenebilir Led Işıklı Büyüteçli Masa Lambası
 •  

  Büyüteç

  İnsan gözünün görme hassasiyetinin dışında kalan küçük yazıları ve cisimleri rahatça görebilmek için kullanılan büyüteç çeşitleri, günlük hayatta oldukça pratik çözümler sunar. Küçük olan cisimlerin sahip olduğu ayrıntıları görmek için ya da küçük yazıları daha rahat okuyabilmek için kullanılan bu cihaz yaşlandıkça daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Göz fonksiyonlarının yaşla birlikte zayıfladığı göz önünde bulundurulduğunda artan ihtiyaç makul karşılanacaktır. Ergonomik kullanıma sahip olan masa üstü büyüteç çeşitleri sadece yaşlılar için değil gençler ve çocuklar arasında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İnce kenarlı mercek ve çerçevenin birleşiminden oluşan bu aletler istediğiniz herhangi bir ayrıntıyı büyütmenizi sağlar. Ayrıca mercek ve çerçeve boyutlarına göre farklılaşan bu ürünler ihtiyaca uygun büyüteç model çeşitliliğine sahiptir.

   

  İşleri Kolaylaştıran Pratik Büyüteç Çeşitleri

  Sadece görme bozukluğu yaşayan kişiler tarafından değil daha yakını görmek ve ayrıntıları incelemek isteyen insanlar tarafından da sıkça kullanılan büyüteçlere çeşitli ürün modelleri arasından ulaşabilirsiniz. İster klasik görünümlü modelleri tercih edin isterseniz de elektronik büyüteç modellerini satın alın her ihtimalde de istediğiniz derecede yakınlık elde edebilirsiniz. Özellikle hobiler için ve el sanatlarıyla uğraşanlar için oldukça fonksiyonel olan büyüteçler yapacağınız makyajlar için de oldukça kullanışlı olacaktır. Ürünleri incelerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların en başında büyüteç merceği gelmektedir. Merceğin özellikleri ne kadar yakını görebileceğinizi ve dolayısıyla istediğiniz görüntü kalitesini belirleyecektir. Hassas ve küçük projelerde rahatça çalışabilmek ve ayrıntı gerektiren işleri layıkıyla tamamlayabilmek için siz de büyüteç çeşitlerini inceleyebilir ve bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre kararlar verebilirsiniz. Düzeltmek istediğiniz kusurları ayrıntılarıyla incelemek, küçük puntolarla yazılmış belgeleri daha iyi okumak için de bu tarz bir ürün tercih edilebilir. Dijital ya da optik büyüteç çeşitlerini inceleyerek hangisinin ihtiyaçlarınıza daha iyi cevap vereceğini belirlemeli ve bu yönde seçimlerde bulunmalısınız. Öte yandan büyüteç fiyatları satın alacağınız ürünün markasına, modeline, gereksinimlerine, mercek kalitesine, mercek derecesine ve ebatlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sadece hassas işler ve sanatsal hobileriniz için değil aynı zamanda günlük rutinlerinizde de bu ürünleri kullanabilirsiniz. Örneğin satın alacağınız basit bir el büyüteci ya da masaüstü büyüteçlerle siz de gündelik hayatta sık sık bu ürünleri kullanabilirsiniz. Çalışırken yüksek doğruluk imkânı sunması ve pratik bir kullanıma sahip olması sebebiyle sıkça tercih edilen ve kullanılan bu ürünleri edinerek siz de gündelik hayatınıza büyük kolaylıklar sağlayabilirsiniz. 50x büyüteç modellerinden 10x’e kadar pek çok çeşidine ulaşabileceğiniz modeller arasından seçim yaparak siz de yapacağınız işlere büyük bir keskinlik ve doğruluk katabilirsiniz. Öte yandan bu ürünler sadece evdeki günlük amatör kullanımlarda değil, kuyumculuk gibi sektörlerde profesyonel olarak da kullanılmaktadır. Daha özel bir sisteme sahip olan profesyonel büyüteçlerle altın, gümüş gibi değerli parçalar daha ayrıntılı bir şekilde incelenebilir.

   

  İhtiyacınıza Göre Büyüteç Modelleri

  Tasarım amacına, lens tipine ve gücüne göre farklılıklar gösteren büyüteçleri seçerken ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde tutabilirsiniz. Satın alacağınız ışıksız ya da ışıklı büyüteç fiyatları ürünün markasına, kalitesine, üretim malzemelerine ve ebatlarına göre değişkenlik gösterebilir. Video ya da optik tabanlı olabilen bu ürünler kamera, video kamera gibi cihazlarda kullanılabilirken gözlüklerde, stant büyüteçlerinde ve teleskopik cihazlarda da kullanılabilir. Her tasarım birbirinden farklı uygulamalar ve yararlar için tasarlanır ve üretilirler. Kabaca ifade edilirse bir ürünün bir nesneyi çıplak gözle büyütme oranına o büyütecin gücü denir. Ürünlerin üzerinde genel olarak o ürünün gücü ile ilgili belirli başlı ibareler bulunur. Bu ibareler büyütecin kaç kat yakınlaştırabildiğini yani gücünü göstermektedir. Satın alacağınız büyüteç dekoratif amaçlı olarak kullanılabileceği gibi el tipi modeller ise anlık ihtiyaçları karşılamak için kullanılabilir. Kullanımı oldukça pratik olan el tipi ürünler ile ilaç kutularını ya da fiyat etiketlerini anlık olarak hızlıca okuyabilirsiniz. Ergonomik tasarımları ve şık görünümleriyle oldukça sık tercih edilen ve hayatı kolaylaştıran bu ürünler küçük ve basit yapıları sayesinde de kolayca taşınır ve kullanılır. Gazete, dergi ve kitap gibi nesneleri daha geniş bir yüzeye taşımak, daha yakından görmek ve gözleri yormamak için kullanılabilen bu ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Geniş yelpazedeki büyüteç çeşitleri arasından ihtiyacınıza ve kullanım sıklığınıza göre ister yanınızda taşımak isterseniz de evinizde sabit olarak bulundurmak için seçimler yapabilirsiniz. Öte yandan büyüteçlerin kullanım şekli de oldukça yalın ve kolaydır. Okuyamadığını yazıya ya da yeterince ayrıntılarını göremediğiniz bir nesneye doğrudan yaklaştırarak uygun açıyı bulabilir ve görmek istediğiniz nesne ve yazıları rahatça görebilirsiniz. Bu sayede hem gözlerinizi yormaz hem de çok daha iyi ve başarılı bir şekilde görüntü sağlayabilirsiniz. Diğer yandan bakıldığında ürünler farklı tasarım, renk ve modellerde bulunabilir. Örneğin daire ya da kare büyüteç çeşitleri yaşam stilinize, masanıza ya da çantanıza oldukça uyumlu olabilir. Yanınızda taşıyarak markette, kafede, bankada ya da herhangi bir yerde rahatça kullanabilirsiniz. Çizimleriniz için kullanacağınız ışıklı masa üstü büyüteç modellerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

   

  İster Evde İster Ofiste İster Laboratuarda Kullanabileceğiniz Büyüteç Çeşitleri

  Günümüzde tasarlanan ve piyasaya sürülen büyüteçler küçük puntolarda yazılan yazıları okumanın yanı sıra hayatın pek çok alanlarında kullanılırlar. Evlerde bulunan gözle görülmesi zor böcek ve haşereleri görmekten ofiste bir katalogta yer alanları okumaya kadar pek çok alanda insanların yardımcısı olan büyüteçleri siz de bütçenize göre satın alabilirsiniz. Görme bozuklukları yaşıyorsanız, ihtiyacınız olan her an kullanabilmek için elinizin altında bulundurabileceğiniz bu ürünleri kullanarak siz de hayatınıza konfor katabilirsiniz. Farklı markalar tarafından tasarlanan ve piyasaya sürülen farklı büyüteç modelleri arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre ürünler bulabilmek mümkündür. Sadece görme bozukluğu yaşayan bireyler değil aynı zamanda pek çok profesyonel işte ve hobi faaliyetlerinde de büyüteçler sıkça kullanılmaktadır. Satın alacağı altın ve gümüşleri daha ayrıntılı olarak incelemek isteyen kuyumcular çok yüksek güçlü ürünleri tercih ederek profesyonel yaşamlarında kullanırlar. Öte yandan el işleri ile uğraşan ve gözü yorabilen hobi faaliyetlerinde de bu tür yakınlaştırma sağlayan ürünler tercih edilebilir. Örnek vermek gerekirse fotoğrafçılık ile uğraşan pek çok kimse çektiği fotoğrafları daha yakından incelemek için bu tür ürünlere yönelebilirler. Uygun bir büyüteç yardımıyla çekilen fotoğrafı piksel piksel inceleyebilir, ayrıntı ve hataları daha yakından görebilirler. Diğer yandan bakıldığında kameralarda kullanılan mercekler de büyüteçlerin özelleşmiş bir formudur. Basit bir biçimde tasarlanmış, normal güçteki büyüteç camı ile üretilen el büyüteçlerinin yanı sıra teleskop, kamera ve dürbünlerde kullanılan büyüteçler de üretilmekte ve satılmaktadır. Birbirinden farklı güçlerde, ebatlarda ve fiyatlarda olan birbirinden farklı amaçlar için üretilmiş bu ürünleri siz de ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre satın alabilirsiniz. Masanızda her daim bulunabilecek normal boyutlarda el büyüteçlerini satın alarak anlık olarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, görmek istediğiniz ama görmekte zorlandığınız alanları ürünün ekranında genişleterek çok daha kolay bir biçimde inceleyebilirsiniz. Her ürün farklı uygulama, yarar ve ihtiyaçları karşılamak üzere üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Satın alacağınız büyüteç 10x, 15x ya da 20x gücünde olabilir. Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce ürünlerin güçleri hakkında daha yakından bilgi almalı ve seçimlerinizi bu yönde gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca mikroskop çeşitleri de uygun fiyatlarla sayfamızda!

   

  Büyüteç Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

  Geniş bir görüş alanı sağlayan kaliteli büyüteç özellikleri arasında uzun bir mercek çapı ve hafif bir çerçeve vardır. Kullanım kolaylığı sunması açısından çerçeve yapımında oldukça hafif malzemelerin seçilmesi oldukça önemlidir. Genellikle elde kullanılan bu ürünlerin ergonomik yapıları uzun süre kullanımlar için önem teşkil etmektedir. Görüntüleri bozmadan büyüten bu araç küçük puntolu yazıları, minik cisimleri, görüntüleri ve figürleri görmek için oldukça faydalıdır. Yaşlı kişilerin gözünde meydana gelen fizyolojik bozulmalardan dolayı ihtiyaç duydukları büyüteçleri küçük yaştaki çocuklar genellikle oyun oynamak için kullanmaktadır. Büyütecin büyütme gücü ise bazı kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Büyütme gücünü etkileyen kriterler şunlardır: göz ve mercek arasındaki mesafe, gözlemcinin göz özellikleri ve çalışma mesafesidir. Bu kriterlerin değişmesine bağlı olarak kullanılan büyüteçten alınan verim farklı olacaktır. Örnek vermek gerekirse; 7 yaşındaki bir çocuk 100x büyüteç kullanarak kitabındaki yazılara baktığında göreceği görüntü ile 70 yaşındaki bir insanın kitaptaki yazılara baktığında göreceği görüntü birbirinden farklıdır. Diğer yandan büyütecin kitaba hangi uzaklıktan tutulduğuna göre de karşılaşılacak sonuç değişiklik gösterecektir. Çalışma alanına göre değişen çalışma mesafesi büyüteç türünü belirleyen önemli etkenlerden biridir. Yakın inceleme yapılması gereken bazı zamanlarda daha yüksek büyütme gücüne sahip olan modelleri ya da daha küçük çalışma mesafesine sahip olan modelleri tercih etmelisiniz. Ancak çalışma mesafeniz zaman zaman değişiklik gösteriyor ise sabit çalışma mesafesine sahip olan bir ürün yerine farklı çalışma mesafelerine sahip birkaç modeli bir arada bulunduran büyüteç seti satın alabilirsiniz. Çeşitli çalışma alanlarında ihtiyaç duyduğunuz büyütme gücüne ya da çalışma mesafesine uygun olan modelleri bir arada bulunduran bu setleri satın almanız çalışma kalitenizi arttıracaktır. Diğer yandan uzun çalışma mesafesine ihtiyaç duyduğunuz bir iş yapıyorsanız size rahat çalışma alanı sunan ayaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Masada kolaylıkla kullanılabilen bu modeller sayesinde büyüteci elinizde tutmanıza gerek olmadan kullanabilirsiniz. Aletleri kullanabilmek için size yeterli mesafe sunan ayaklı modeller aynı zamanda gözlemlediğiniz nesneleri net görebilmenizi de sağlar.

   

  Farklı Özellikteki Büyüteç Modelleri

  Farklı amaçlarla kullanılan büyüteç modelleri boyut, mercek çeşidi ve çerçeve yapısına göre değişiklik göstermektedir. Bunların dışında profesyonel işler için ihtiyaç duyulan aydınlatmayı sağlayan LED’li modeller de mevcuttur. Bu ışıklı ürünler sayesinde çalışma alanınızda yetersiz aydınlatma varsa üründeki LED sayesinde yine de çalışmaya devam edebilirsiniz. Bunların yanı sıra kuyumcu ve saatçi gibi ince işlerle uğraşan kişilerin ihtiyacını karşılamak için profesyonel büyüteç serileri üretilmektedir. Okumak istediğiniz yazıyı, işlemek istediğini altını ya da boyamak istediğiniz küçük figürleri 2 kat, 3 kat daha büyük görme imkânı sunan bu araçlar görüntü kalitesini bozmadan büyütebilmektedir. Çalışma alanına göre ihtiyaç duyulan görüntü büyüklüğü değişiklik gösterdiği için 5 kat ve 10 kat büyütebilen büyük büyüteç çeşitleri mevcuttur. Profesyonel kullanımların yanı sıra günlük kullanım için en popüler olanları 5 kat ya da 6 kat büyütebilenlerdir. Görüş kalitesi ve görüş alanından taviz vermenize gerek olmadan ihtiyacınızı karşılayan bu modeller oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Anahtarlık kadar küçük boyutlarda üretilebilen bu ürünler günlük hayatın her alanına tesir etmiştir. Genellikle cepte taşınan modelleri acil ihtiyaçlarda pratik bir kullanım sağlamaktadır. Cebe, çantaya, kalemliğe ya da masaya koymak için gereken büyüteç boyutu değişiklik göstermektedir. Genellikle cep boyu olarak bilinen büyüteçler ortalama 7 santim olarak üretilmektedirler. Görüş kalitesini bozmadan görmeye yardımcı olan bu ürünler aynı zamanda el işi için de kullanılmaktadır. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için yaptığınız el işlerinde bazen fazla detay görmek isteyebilirsiniz. Çok küçük detaylarla çalışıldığında büyüteç 100 mm yardımıyla gözlerinizi yormadan işinizi halledebilirsiniz. Boş zamanlarınızı eğlenceli bir şekilde geçirirken aynı zamanda göz sağlığınızı da korumuş olursunuz. Alışveriş sırasında dikkat etmeniz gereken püf noktalardan biri ise merceğin rengidir. Kullanacağınız merceğin görüntü üzerinde herhangi bir renk bırakmaması gerekmektedir. Büyütülmek istenilen yüzeye uzatılan mercek; görüntü üzerine farklı bir renk ile filtreleme yapmamalıdır. Mercek rengine dikkat ederek yapacağınız alışverişlerinizden memnun kalma ihtimaliniz daha yüksek olabilir.

   

  Büyüteç Ne İşe Yarar?

  Cisimlerin görüntüsünü büyütmeye yarayan bu araçlar her yaş grubundan insan tarafından farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Çocukların eğlence amaçlı kullanıyor olmasına karşın yetişkinler ve yaşlılar genellikle küçük yazıları okumak amacıyla kullanılır. Günlük işlerin yanı sıra profesyonel anlamda da kullanıcılara sahiptir. Meslek gereği oldukça küçük cisimlerle ya da görsellerle çalışan kişilerin bu araca ihtiyaç duydukları bilinmektedir. Profesyonel işlere örnek vermek gerekirse; ince işçilik gerektiren işlemlerle uğraşan kuyumcular; farklı özelliklere sahip olan büyüteçler kullanmaktadır. Kullanım sırasında cisim ile büyüteç arasında gerekli mesafeye dikkat edilerek net sonuçlara ulaşılabilir. Çocukların bilime olan ilgisini arttırmak ve dersleri daha eğlenceli bir hale getirmek için kullanılan bu araçlar aynı zamanda yetişkinlerin kitap, gazete gibi küçük puntolara sahip olan metinleri okumasına da yardımcı olur. Birçok eylemde yardımcı ve kolaylaştırıcı bir etkene sahip olan bu araçlar günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktadır.

   

  Büyüteç Nasıl Çalışır?

  İnce kenarlı merceklerden üretilen bu ürünler oldukça basit bir kullanıma sahiptir ancak kullanım amacına göre farklı özelliklere sahip modelleri de vardır. Günlük kullanıma uygun olanların üretiminde yakınsak mercek tercih edilir. Yakınsak merceğe sahip olan büyüteç; küçük yazıları okuma ya da küçük cisimleri yakınlaştırma gibi işlevlere sahiptir. Diğer yandan meslek gruplarına göre spesifikleşmiş ve kompleks özelliklere sahip modeller de vardır. Bu modellerin sahip olduğu özelliklerden birisi ise zum yapabilmesidir. Günlük kullanıma uygun olarak üretilmiş modellerin yeterli gelmediği durumlarda zumlu modeller kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra LED ışıklı tasarımlar da mevcuttur. Görme kalitesini ve ayrıntı kapasitesini arttıran bu özellikler kullanıcı için birçok avantaj sağlar. Spesifik özelliklere sahip olan bu modellere genellikle gözlükçüler, saatçiler ve tekstilciler ihtiyaç duymaktadır. Küçük objelerle yakın mesafeden çalışılması gereken bu meslek grupları genellikle cisimleri ve objeleri büyütmek için bir araca ihtiyaç duyarlar.

   

  Hangi Büyüteç Alınmalı?

  Kullanım amacına göre çeşitlenen modeller arasından kendi ihtiyacınıza uygun olanı belirlerken bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kitap okumak ya da aydınlatmayı desteklemek gibi farklı amaçlar için kullanılacak olan büyütecin farklı özelliklere sahip olması gerekir. İhtiyaçlarınıza uygun olan modeli belirlerken ise öncelikle ürünün lens kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Lensin kalitesi; cismi büyürken görüntüde bozulma yapmaması için oldukça önemlidir. Bunun dışında ürünün ağırlığı ve ergonomik yapısı oldukça önemlidir. Uzun süre rahat bir şekilde kullanabilmek için ürünün hafif ve kolay bir tutuş pozisyonuna sahip olması gerekir. Diğer yandan çerçeve ve sap için kullanılan malzemenin dayanıklılığı da oldukça önemlidir. Bu özelliklerin yanı sıra eğer ayrıntılı işlemler için kullanmak amacıyla bir ürün arayışındaysanız LED ışıklı tasarımları incelemeniz sizin için daha avantajlı olabilir. Lens kalitesi, çerçeve kalitesi ve ergonomik yapısı gibi özelliklere dikkat ederek ihtiyacınıza yönelik bir alışveriş yapabilirsiniz.

Yukarı

Alışveriş Sepetim
  
Titizlikle kontrol ediyoruz, özenle paketliyoruz.