2500TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA

  Tamir Gereçleri » Güç Kaynağı


 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOKARGO BEDAVA
  Yihua 3005D Program Kontrollü PSU DC Güç Kaynağı | 5A | 0-30V
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Sunshine P-0503C USB Portlu Güç kaynağı Amper Ölçer 5V 3A
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOKARGO BEDAVATÜKENMEK ÜZERE!
  Yihua 3010D-III 30V 10A Ayarlanabilir DC Güç Kaynağı
 • KURUMSAL FATURAHIZLI KARGOTÜKENMEK ÜZERE!
  Best PS-1502DD Güç Kaynağı | 2A | DC 0-15V Ayarlanabilir PSU
 •  

  UPS ve Güç Kaynağı

  Gelişen teknolojinin getirisi ile birlikte gelişen elektronik eşyaların kullanımı artmış hatta çoğu insanın hayatında vazgeçilmez olmuştur. Her elektronik aletin yani bilgisayar, cep telefonu, tablet, dizüstü bilgisayar gibi teknolojik aletlerin, makinelerin her birinde bir çalışma şekli ve düzeni vardır. Güç kaynağı bir sistem ya da düzeneğin ihtiyaç duymuş olduğu veya ihtiyacı olan enerjinin sağlanması için kullanılan birimlere verilen genel isimdir. Bir el feneri için kullanılmakta olan piller, cep telefonu için gerekli olan şarj aletleri, pili doldurmak için gerekli olan adaptörler birer güç kaynaklarıdır bununla birlikte de güç kaynaklarına verilebilecek örnekler arasında yer alır. Güç kaynağı özellikle bilgisayarlar için hayati büyüklükte bir önem taşımaktadır ve önem taşır. Bilgisayarın çalışması esnasında ihtiyacı olan tüm gücü üreten donanıma "güç kaynağı" ismi verilmektedir. Bilgisayara gelen elektriği ayarlayarak olabilecek arızaları önlemek çevre birimleri ve güç kaynağının görevidir.

   

  UPS ve Güç Kaynağı Özellikleri

  Güç kaynağı prizden elektriği alıp, bilgisayarın gerekli parçalarına, gerektiği ölçülerde iletmektedir. Eğer priz ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı güç kaynağı sağlamazsa; bilgisayarın ana kartı ve tüm parçaları yanar Bilgisayarın gereksinimi olan gücü üreten donanım birer güç kaynağıdır. Güç kaynağı genellikle bilgisayar içerisinde metal bir kasa içerisinde yerleştirilmiş vaziyette bulunur, içinde transformatör veya bununla birlikte elektronik devrelere sahip olan, bilgisayarların düzgün ve kusursuz bir biçimde çalışması için farklı gerilim değerlerinde doğru akımı sağlayacak olan ve gereksinim duyulan donanıma güç kaynağı denmektedir. Güç kaynağının en önemli özelliklerinden biri watt gücüdür. Eğer siz Sıradan bir bilgisayarı inceliyorsanız veya kullanıyorsanız bilgisayar içerisinde bulunan güç kaynağının watt gücü yaklaşık olarak 300 ile 600 watt güç arasında değişen bir güce sahiptir ya da güçtedir. Ayrıca güç kaynağı prizden elektriği aldığı andan itibaren aldığı elektriği onu bilgisayarın bünyesinde bulunan birçok parçaları için ihtiyaç duymuş olduğu birçok gerilimlere göre ayarlayan ve ayarlamış olan parçaya güç kaynağı denir. Sayfamızdan Best güç kaynağı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

   

  İhtiyacınız Olduğu Anda Yanınızda UPS ve Güç Kaynağı

  Teknolojinin yaygın kullanımı, günden güne gelişmekte olan ve gelişmeye devam eden kullanımları böylelikle gelişen çok hızlı gelişimine paralel olarak ilerleyen temiz enerji ihtiyacı giderek artmaktadır. Bağlı bulunduğu elektrik ve diğer akla gelebilir elektronik cihazlarda, şebekede meydana gelen bozulmaları yani şebekede meydana gelen bozulmalardan bazılarına örnek olarak; gerilim ile alakalı bazı durumlar gerilim dalgalanmaları gibi, ansızın yükselen voltaj değişimleri ve gürültüleri ve buna benzer olarak aklınıza gelebilecek örnekleri güç kaynağı süzgecinden geçirir. Bunun çıkışında sabit ve temiz gerilim ile beslemiş ve süzgecinden geçirmiş olan güç kaynağı, elektrik kesintisi gibi oluşan durumlarda, yüke hissiyat vermeden belirli bir süre beslemeye ve süzgecinden geçmeye devam eden sistemlerdir. Güç kalitesini artırma çalışmaları sırasında kullanılan Kesintisiz Güç Kaynakları teknolojisi de bu isteği karşılamaya yönelik çalışmaların bir ürünüdür. Kesintisiz güç kaynakları devreden kopmayarak sürekli devrede kalırlar ve bununla birlikte olarak elektrik kesintilerinde kesintiyi hissettirmeden yük tarafından hissedilmesini engellemeye yararlar. Bunun yanı sıra şebekede meydana gelen veya gelebilecek olan dalgalanmalardan dolayı yükü korumaya yardım etmekte de kullanılır. Şebekede oluşan veya oluşacak olan sorunlara yani problemlerin üzerine ne gibi sorunlar doğurur, sorun büyürse ne olur, çözüm yoluna ne tür bir yol izlemeliyiz, çözümü nedir gibi sorulara yanıt arar ve çözüm yolunda ki yanıtlarını işlevsellikleri ile göstermek isterler. Şebekede oluşan veya oluşacak olan sorunlar genellikle verilen örnekler arasında iş akışında kesinti gibi, aksama, çalışmama, eskisi kadar iyi işlem görmeme gibi etkisini kaybetme veya durmaya, bilgisayarlar da veri kaybına, verilerin silinmesine veya hatalı bilgilerin oluşmasına ortam hazırlar. Hatta yalnızca bununla yetinmeyip yüksek maliyet içeren ve size maliyeti yüksek olacak donanım arızalarına yol açar, bu sorunlarla birlikte gelişen ve gelen, gelişen ve büyük sorunları doğuran üretim kayıpları ve ürün kalitesinin düşmesine ortam hazırlar. UPS ve güç kaynağı seçimini yaparken yaşam tarzınız, bütçeniz, ihtiyaçlarınız veya zevkleriniz doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Uygun fiyatlar doğrultusunda güç kaynağınıza yani UPS ye sahip olabilirsiniz. Özelliklerini inceledikten sonra size uyumlu bir makine seçimi yapabilirsiniz. Bunların dilediğiniz modelleri de satışa sunulmuştur. Ürün sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Ürün sayfası üzerinden yapmış olduğunuz incelemenin sonrasında dilediğiniz ürüne kolayca sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlar ile pc bağlantı yapılabilen Korad 3005P güç kaynağı sayfası içerisinde bulunan ürünler sizleri beklemektedir.

   

  UPS ve Güç Kaynağının Çalışma Prensibi

  Güç kaynağının asıl temel amacı, bilgisayarın ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamak ve bu enerji için gerekli ortamı hazırlamaktır. Güç kaynağı enerji sağlarken çok fazla ısınabilir yani bununla birlikte ısınma ve soğuma yapması gerekir. Bu işlemin yapılmasını sağlayan bir fana sahiptir ve üzerinde bulunur. Güç kaynağı, bilgisayar üzerinde ki yerlere göre konumlanmaktadır. Genelde güç kaynakları işlemci ve RAM yuvalarına yakın bir noktada yer alır ve konumlanır. Güç kaynağının bu noktalarda yer almasının ve bulunmasının sebebi, sıcak hava dolayısı ile sıcaklığın fan aracılığı ile dışarı çıkmasını sağlamaktır ve ısınmasını engel olmaktır. Güç kaynağı, çok fazla enerji tüketir ve bununla birlikte güçlü bir fana sahip olmak ve bünyesinde bulundurmak zorundadır. Bunun aksi takdirinde güç kaynağı fazla ısınma yaşar ve yanma ya da bilgisayar üzerinde ciddi şekilde gelişecek olan arızalara sebep olabilir. Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilmekte olan güç kaynaklarından birisi de ATX güç kaynaklarıdır. ATX güç kaynaklarında güç kontrolü dijitaldir ve bilgisayar çalışmaya başladığında dijitallik aktif hale gelir. Güç kaynağı konumu olarak işlemci ve RAM yuvalarına yakın bir konuma alınmalı ve bu alım işleminden sonra, üzerinde bulunmakta olan fan ile birlikte sistem içerisindeki sıcak havanın da emilip dışarıya atılması amaçlanmaktadır. Sıcak havanın alınmaması sonucunda çok ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Büyük bir ısı kaynağını bünyesinde bulunduran güç kaynakları ancak yeterli bir fan ile kendisini soğutmanın yanında sistem içerisindeki havanın emilmesine de yardımcı olmaktadır. Daha önceden kullanılan güç kaynakları güç kontrolü sağlayan isimde olarak kullanılmaktaydı. UPS ve güç kaynağı Bilgisayarların ve diğer cihazların içerisinde yer alan, genelde metal kasa ile yerleştirilmiş enerji dağılımını sağlayan güç kaynakları içerisinde elektronik devreler ile gerilim değerlerini ölçmektedirler ve doğru akımı parçalara iletmeyi amaçlarlar. Bilgisayara gelen elektrik akımını dönüştürerek enerjiyi eşit olarak dağıtır. Güç kaynağı anakart üzerinde çalışma sinyali alırlar. Bu çalışma sinyali anakarta giren kalın kablo üzerinde bulunmakta olan bir kablo üzerinden gelir. Çalışma sinyalini alan kaynak çalışmaya başlar. UPS ve güç kaynağı UPS ve güç kaynağı sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Ürün sayfasını inceleyip dilediğiniz güç kaynağına sahip olabilirsiniz.

   

  UPS ve Güç Kaynağı Kullanım Alanları

  Teknoloji ilerledikçe elektrik enerjisine bağımlılık artmaktadır. Bu yüzden elektrik kesintisine de tahammülümüz kalmamaktadır. Özellikle bazı önemli kritik cihazlar, şebekede oluşabilecek çok kısa süreli bozulmalardan bile etkilenmektedir. Hastaneler, havaalanları, haberleşme merkezleri vb. gibi yerlerin enerji kesintisine tahammülü yoktur. Örneğin ameliyat sırasında, uçağın kalkış-iniş anlarında gerekli bilgi aktarımının çeşitli bölgelerle aktarımında enerjinin gitmesi önemli ve kötü sonuçlar doğurabilir. Ayrıca endüstriyel tesislerde enerjinin gitmesi de malzeme ve işgücü kaybını artırmaktadır. Bu tür durumlardan zarar görmemek için kritik yüklerin kesintisiz güç kaynakları (UPS) üzerinden beslenmesi gerekmektedir. Güç kaynaklarının genel olarak kullanım alanları birçok alanı kapsamaktadır. Bilgisayarlar ve bilgisayar destekli otomasyon sistemleri, bilgisayar destekli üretim, ambalajlama tezgâhları, tıbbi elektronik cihazlar, hastaneler, hava alanı aydınlatması, hava trafik kontrol merkezleri, askeri radar sistemleri, haberleşme ve yayın kuruluşları, asansörler, elektronik kapılar barkod cihazları, acil durum aydınlatma sistemleri, soğutma cihazları bu alanlara dâhildir. Yarı iletken özelliği mevcut olan cihazlarda cihaz bozulmalarına, bozulma sonucu oluşan zaman kayıplarına ve bununla birlikte para kayıplarına neden olmaktadır. Bütün bu sorunlar için en kapsamlı ortak ve kesin bir çözüm yolu olarak kritik olan tüm yüklerden önce gelen hemen hemen herkes kesintisiz güç kaynağı yani UPS tercih etmektedir. Ürün sayfası üzerinde çok uygun fiyatlara dilediğiniz özelliklere sahip olan güç kaynakları yani UPS’ler bulunmaktadır. Sizlerde ürün sayfası üzerinden yapacağınız inceleme sonucunda güç kaynaklarına sahip olabilirsiniz.

   

  Her Bütçeye Uygun UPS ve Güç Kaynağı

  Güç kaynağı olarak bilinen bu sistemler teknolojik cihazlar açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bilgisayarın içyapısında sistem parçalarını çalıştırıp gerekli enerjiyi eşit miktarlarda dağıtabilmek için kullanılan iç donanım birisi güç kaynağıdır. Güç kaynağı şebekeden bilgisayara gelen elektrik akımını düşürerek her parçanın ihtiyacı kadar elektrik gönderimi sağlamaya yardımcı olmaktadır. Bu sistemin temel amacı bilgisayarın ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamak. Bu enerjiyi sağlarken ayrıca ısınma ve soğuma yapması gerekmektedir. Bunun için işlemin yapılmasını sağlayan bir fanı bulunmaktadır. Güç kaynağı, genelde işlemci ve RAM yuvalarına yakın bir noktada yer alır. Bu noktada bulunmasının sebebi, sıcak havanın fan aracılığıyla dışarı çıkmasını sağlamaktır. Güç kaynakları çok fazla enerji tükettiğinden dolayı güçlü bir fanı bulundurmak zorundadır. Eğer bulunmazsa bilgisayar çok fazla yanar ısınır ve patlamalara kadar tehlikeli şeylere yol açabilir ve sebebiyet verebilir. Aksi takdirde güç kaynağı fazla ısınır ve yanma ya da cihazda bozulmaya neden olabilmektedir. Eğer siz alıcılarda bilgisayarınızı veya elektronik aletinizi korumak istiyorsanız ürün sayfası üzerinden kolaylık ile güç kaynağına sahip olabilirsiniz. Ürün sayfası üzerinde ki incelemelerinizden sonra kararlaştırıp ürüne uygun fiyata kolayca sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.

   

  Güç Kaynağı Nasıl Takılır?

  Güç kaynağının takılması günümüz şartları göz önünde bulundurulursa çok çok basit olup sadece dört tane vida ve gerekli donanımlara uygun kabloların takılmasından ibaret olan kısa bir işlemdir. Kasaya montajı olarak kasanın arka tarafına uygun büyüklükte bulunan 4 adet vida ile yapılmaktadır.

   

  Güç Kaynağı Ne İşe Yarar?

  Güç kaynağı bir sistem ya da düzeneğin yani cep telefonu, el feneri pili ve diğer pilleri doldurmak için kullanılan adaptör gereksinim duyduğu enerjiyi sağlamak için kullanılan birimlerin genel adıdır. Bilgisayarın gereksinimi olan gücü üreten donanım birer güç kaynağıdır. Güç kaynağı genellikle bilgisayar içerisinde metal bir kasa içerisinde yerleştirilmiş vaziyette bulunur, içinde transformatör veya bununla birlikte elektronik devrelere sahip olan, bilgisayarların düzgün ve kusursuz bir biçimde çalışması için farklı gerilim değerlerinde doğru akımı sağlayacak olan ve gereksinim duyulan donanıma güç kaynağı denmektedir.

   

  Güç Kaynağı Nasıl Çalışır?

  Güç kaynağı takıldığı an itibari ile anakart üzerinden bir çalışma sinyali alır. Anakarta bağlanan bilgisayarınızın güç düğmesine basmanızla çalışmaya başlar. Çalışma sinyali anakarta girmekte olan bir kablo yardımı ile sağlanmaktadır. Sinyali alan güç kaynağı tüm işlemlerden sonra çalışmaya başlar.

   

  Güç Kaynağı Nasıl Seçilir?

  Genelde kasa içerisinde konumlanmış olarak bulunabilen güç kaynaklarını mümkün olduğu kadarı ile tercihleriniz doğrultusunda harici olarak tercih ediniz. Kasa içerisinden gelmekte olan gelen 350w günümüz şartlarında düşük olarak verilmektedir. Maliyetlerin düşük olması nedeni ile o zaman sizin ihtiyaç duyduğunuz bir test yapmanız yani güç hesaplaması yapmanız gerekecektir.

   

  UPS Ne İşe Yarar?

  Elektrik motorlarının arıza çıkarması ve çalışmaması durumunda fabrikalarda üretimler aksayabilir bunun getirisi ile birlikte de gelişerek durabilir. Ayrıca bilgisayar sistemleri, tıbbi hastanede kullanılmakta olan cihazlar, haberleşme sistemleri, denetim ve alarm sistemleri başka örnek vermek gerekir ise birde aydınlatma sistemleri gibi önemli elektriksel yükleri yüksek olan yüklerin korunmaya ve yedek enerjisinin sağlanması gerekmektedir. Bu tür yükler kritik olan yüklerdir. Ani voltaj sıçramaları ve frekans değişimleri gibi durumlara da rastlanılır meydana gelmektedir. Bu tür durumlarda elektriksel yükle çalışan sistemlerin hem korunması hem de yedek enerji sağlaması gerekmektedir.

   

  Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir?

  Kesintisiz güç kaynakları -UPS, elektrik enerjisi ile beslenmekte olan sistemleri şebeke içerisinde meydana gelen veya gelebilme ihtimali mevcut olan çöküntüler, yükselmeler, ani değişikler ve bunlarla birlikte harmonikler gibi oluşan veya oluşacak olan gerilim dalgalanmalarına karşı korur. Hem de enerji kesintisi yaşandığı veya yaşanan bir durum esnasında enerji üretir ve bu enerji üzerinde ki sistemin devamlılığını sağlamaya yarayan elektronik cihazlara kesintisiz güç kaynağı adı verilir.

Yukarı

Alışveriş Sepetim
  
Titizlikle kontrol ediyoruz, özenle paketliyoruz.