Detaylı Filtre

Marka Uyumluluğu
  1500TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA

  Bilgisayar & Tablet » Aksesuar & Yedek Parça » Adaptör & Çevirici


   

   

  Laptop Adaptör ve Şarj Cihazı

  Teknolojinin gelişmesiyle insanların hayatına teknolojik cihazlar girmiştir. Teknoloji ilerledikçe teknolojik cihazların insanların hayatında kapladığı yer de artmaktadır. Eskiden çoğu cihaz pil ya da elektrik ile çalıştırılsa da zamanla şarj edilen cihazların hayatta ve günlük hayatta kapladıkları yer artmıştır. Bunlardan en sık kullanılan telefonlardır. Telefonların yanında bilgisayarlar ve tabletler de sık kullanılan teknolojik cihazlardandır. Teknoloji daha da ilerlediğinde bu teknolojik cihazların kablosuz aksesuarları da şarjlı şekilde üretilmeye ve sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Bilgisayarlardan laptop ve notebooklar şarj ile çalıştırılan çeşitlerdir. Cihazların elektrikle değil de şarjla çalışıyor olması cihazların taşınabilirliği ve etkili şekilde istenilen yerde ve zamanda kullanılabilir olmasını mümkün kılmıştır. Şarjlı cihazları şarj etmek içinse şarj cihazları bulunur. Şarj cihazıda farklı cihazlar için farklı şekilde tasarlanmıştır. Şarj aletleri diğer cihazların şarj aletlerinden kullandıkları elektrik ve giriş şekilleri ile farklı olabilirler. Genellikle alınan telefon, tablet, laptop, notebook gibi teknolojik cihazların ve aksesuarlarının şarjı ürünlerle birlikte gelir. Şarj cihazları, adaptör, kablo ve bağlantı için giriş sağlanan kısımlarından oluşur. Adaptörler farklı voltlarda çalışır. Adaptörün hangi voltta çalışacağına şarj cihazının kullanılacağı cihaza göre karar verilir. Farklı cihazlar farklı volt değerlerinde çalışabilmektedir. Bu yüzden her elektronik cihazda o cihaza uygun voltlarda şarj aleti ve adaptör kullanılmalıdır. Bu sayede kullanılan cihazların pil sağlığı korunabilir ve aynı zamanda pil ömrü uzatılabilir. Pil sağlığı ve pil ömrü bir cihazı kullanırken korunması ve dikkat edilmesi gereken noktalardır. Aksi takdirde kullanılan cihaz kısa ömürlü olacak ve uzun süre kullanım sağlamayarak hem pratiklik açısından hem kullanışlılık açısından hem de bütçe açısından kullanıcısına zarar verecektir. Şarj aletlerinin teknolojik cihaza uygun şekilde kullanılması bu açıdan önemlidir. Bazı durumlarda cihazınıza uygun şarj aleti bulunduğunuz durum ve zamanda mevcut olmayabilir. Bu durumlarda da dönüştürücü denen kablolar kullanılır. Giriş kısmı farklı olan bir telefonun, tabletin, notebook veya laptopun şarj cihazı uyumlu olmasa bile sizin cihazınızda kullanılabilir. Bu gibi ürünler de hayat kolaylaştırmaktadır ve size zor durumlarda yardımcı olabilir. Her teknolojik cihazın kendine uygun bir volt ihtiyacı olduğundan ürünün yanında gelen, orijinal olan şarj aletlerinin kullanılması önemlidir. Ürünün yanında gelmese bile, orijinal şarj cihazı kullanmanın önemi cihaz ömrü bakımından önemlidir ve bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

   

  Farklı Cihazlar İçin Adaptör ve Şarj Cihazları

  Teknolojik cihazlar gün geçtikçe günlük hayatta daha fazla yer almaya başladılar. İçinde bulunulan çağ teknoloji ve internet çağı olduğundan elektronik ve teknolojik cihazların kullanımı her gün daha yaygın hale gelmektedir. Bu teknolojik cihazların çoğu, şarj edilerek kullanılabilmektedir. Telefon, tablet, notebook, laptop gibi teknolojik cihazların içlerinde bulunan piller şarj edilir ve bu şarj belirli bir süre boyunca o cihazın başka bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan çalışmasını sağlar. Fakat bir noktada şarj biter ve pilin tekrar şarj edilmesi veya bir güç kaynağına bağlanarak kullanılması gerekir. Şarj aletleri ve adaptörler, pil bulunduran teknolojik cihazların güç depolamasını ve bu gücü bir kaynağa bağlı değilken de kullanabilmesini sağlar. Şarj cihazları genellikle alınan ürünlerin yanında gelir ve ürüne uygun şarj aleti bu şekilde elde edilir. Farklı elektronik ve teknolojik cihazlar farklı türlerde ve seviyelerde güç gerektirebilir. Bu yüzden her şarj cihazı her teknolojik cihaza uygundur ve kullanılabilir denemez. Şarj aletlerinin giriş kısımları da farklı olabilir. Bir telefon şarj cihazının girişi ile bir laptop şarj aleti giriş kısmı aynı değildir. Aynı şekilde bu cihazların adaptörleri de farklıdır. Laptop veya notebook şarj aleti adaptörleri telefon şarj cihazlarının adaptörlerine göre daha büyüktür. Bu iki şarj cihazı çeşidi arasındaki bir diğer fark ise kablo boylarıdır. Notebook ve laptop gibi bilgisayarlar şarja bağlı olarak da kullanıldıkları ve daha farklı sebeplerden dolayı bilgisayar şarj kablosu telefon ve aksesuarlarının şarj cihazlarının kablolarından daha uzun şekilde üretilmekte ve kullanılmaktadır. Aynı zamanda farklı teknolojik cihazların şarj cihazlarında farklı voltajlarda elektrik kullanılır. Bu yüzden her teknolojik üründe o ürüne spesifik olarak uygun şarj aletinin kullanılması ve bataryasının bu şekilde şarj edilmesi önemlidir. Bu duruma dikkat edildiğinde kullanılan cihazın pil sağlığı iyi olacak, pil ömrü ve dolayısı ile kullanım ömrü de artacaktır. Üstelik kullanım sırasında batarya dolayısıyla çıkabilecek sorunların da önüne geçebilme şansı doğacaktır.

   

  Günlük Hayatın Vazgeçilmezleri: Şarj Cihazları

  Şarj aletleri günlük hayatın vazgeçilmez eşyalarından biri haline gelmiştir. Bunun sebebi teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesidir. Aynı zamanda şarjlı cihazların kullanımı da gittikçe artmaktadır. Teknolojik ve elektronik cihazların da günlük hayatta tuttuğu yer sürekli olarak artmaktadır. Böylece teknolojik cihazların şarjlarını daha çabuk tükenir ve şarj aletleri de daha sık kullanılır oldu. Adaptörler şarj cihazlarının temel parçalarıdır. Bazı adaptörler şarj aletlerine çıkarılmayacak şekilde bağlı olsa da bazı adaptörlerde, özellikle telefon şarj cihazı adaptörlerinde kablo ve adaptörler birbirinden ayrılabilmektedir. Fakat bu bir telefon modelinden bir diğer telefon modeline değişebileceğinden kesin bir genelleme yapmak pek mümkün değildir. Adaptör ve adaptör kablosu çıkarılıp takılma gibi bir özelliğe sahipse ikisinden birinde bir sorun olduğunda sadece sorun olan parça değiştirilebilir fakat eğer bu parçalar birbirlerinden ayrılmıyorlarsa bu durumda şarj cihazında bir sorun olduğu takdirde şarj cihazının tamamen değişmesi gerekir. Aynı zamanda kablo ve adaptörleri birbirinden ayrılabilen şarj cihazlarının adaptörlerindeki USB girişe farklı bir kablo takılarak farklı bir girişe sahip olan bir cihaz için uygun bir şarj aleti sağlanabilir. Bu da kullanışlılık sağlayacaktır. Laptop adaptör ve kabloları genellikle birbirlerinden ayrılmaz şekilde üretilirler fakat ayrılmayacak şekilde üretilenleri de vardır. Laptop modelinden bir diğer laptop modeline bu özellik değişebilmektedir. Farklı şarj cihazları ve adaptörleri farklı voltajlara sahiptirler. Bu voltajın hangi seviyede olacağına şarj aletinin kullanılması için üretilen cihazın ihtiyacı belirler ve şekillendirir. Bu yüzden farklı elektronik ve teknolojik cihazların farklı adaptörleri bulunur. Bir cihaz diğerinden daha fazla ya da daha az voltaj gerektirebilir. Bu yüzden bu teknolojik cihazlar farklı şarj cihazları ile şarj edilir. Bazen bu teknolojik cihazlar arasında aynı türden ve seviyede voltaj ile çalışanlar olmaktadır. Bu durumda bu cihazlar için aynı adaptör kullanılabilir. Sadece cihazların şarj girişleri farklıysa şarj cihazının bu teknolojik cihaza uyum sağlaması için dönüştürücü adı verilen kablo düzeneği kullanılabilir. Kullanımı teknolojinin gelişmesi ile yaygınlaşan şarj aletlerinin kullanılan cihazlara uygun olması ve aynı zamanda orijinal ürünler olması dikkat edilmesi gereken hususlardır. Böylece pil sağlığı korunup pil ömrü uzatılabilir. Tüm seçenekler için aksesuar ve yedek parça sayfamızı inceleyebilirsiniz.

   

  Teknolojik Cihazların Vazgeçilmezi Şarj Cihazları

  Şarj cihazları, teknolojik cihazı olan herkesin sıklıkla kullandığı bir üründür. Zaman geçtikçe teknolojik aletlerin ve cihazların günlük hayatta kapladıkları yer de genişlemektedir. Bu cihazlarının kullanımının artması, şarj cihazlarının ve adaptörlerin de kullanılmasını daha sık ve yaygın hale getirmektedir. En çok kullanılan telefon, notebook, laptop gibi cihazların yanında kulaklık, klavye, Mouse gibi teknolojik cihazların aksesuarları gibi teknolojik cihazlar ve teknolojik ürünler, batarya bulundururlar. Bu bataryanın şarj edilmesi sonucu bataryalar belirli bir elektriği ve gücü içerisindeki düzenek sayesinde depolar. Bundan sonra da kullanılan teknolojik cihaz şarj cihazından ayrıldığında da bir süre boyunca kullanılabilir. Şarjın bir cihaz için ne kadar süre boyunca gidebileceği net belirli bir süre değildir. Cihazın kullanılma sıklığı, kullanım şekli ve cihazın üretim şekli doldurulan bataryanın ne kadar uzun süre gideceğini belirler. Şarj cihazları adaptör, kablo ve girişten oluşur. Bazı şarj cihazlarının adaptör ve kablosu birbirlerinden ayrılabilirken bazı şarj cihazlarının ise adaptörü kablosundan ayrılamayacak şekilde birleşiktir. Adaptörü ayrılabilen cihazların kabloları genellikle USB girişi ile adaptörlere bağlanır şekildedir. Bu tip şarj cihazlarında farklı girişe sahip kablolar USB tarafları da olduğu sürece adaptöre bağlanılarak farklı giriş tiplerine sahip cihazlar için de kullanılabilir. Bu daha çok telefon şarj cihazlarında geçerlidir denebilir. Bilgisayar şarj aleti genellikle daha büyük bir adaptöre ve daha uzun bir şarj kablosuna sahiptir. Notebook ürünleri için de bu genellikle böyledir. Telefonlara göre daha büyük ekrana ve işlemciye sahip olan bu cihazlar genellikle daha fazla voltajda elektrik kullanırlar. Şarj etmek için kullanılan adaptörün voltajının şarj edilen cihaza uygun olması oldukça önemlidir. Bu sayede pil sağlığı korunabilir ve aynı zamanda pil ömrü uzatılabilir. İleride pilden dolayı çıkan sorunların da ihtimalinin aza indirilmesini sağlayan bu davranış, bu açılardan önemlidir ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Şarj cihazı alınırken şarj edilecek cihaza uygun voltajda olması, uygun giriş şekline sahip olması ve orijinal olması şarj cihazında dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir.

   

  Uygun Fiyatları ile Her Bütçeye Uygun Adaptör ve Şarj Aletleri

  Şarj cihazları, teknolojik cihaz kullanan kişiler için sahip olunması şart olan bir üründür. Sık kullanılan teknolojik cihazların neredeyse hepsi batarya ve pil parçasına sahiptir ve şarj edilerek çalışabilmektedir. Telefon, laptop, notebook gibi sık kullanılan cihazların şarjı bittikçe şarj edilmesi ve böyle kullanılması gerekir. Şarj cihazları genellikle teknolojik cihazlar alındığında ürünün yanında gelir. Fakat sonradan bir durum olduğunda yeni bir şarj cihazı alınması gerekebilir. Son teknoloji ile çıkan, kablosuz telefon ve bilgisayar aksesuarları da şarj ile çalışır. Bu durum günlük hayatta şarj aletlerinin kullanımını artırmıştır. Teknoloji ilerledikçe şarj aletleri de bu ilerleme ve gelişmeden geri kalmamaktadır. Şarj cihazlarının da farklı modelleri ve gelişmiş teknoloji kullanan, farklı ve gelişmiş özellikler barındıran şarj cihazı modelleri bulunmaktadır. Bu ürünler genellikle akıllı telefonlar için üretilen ve kullanılan şarj cihazlarıdır. Şarj cihazları ve adaptör alınan cihazla genellikle geliyor olsa da sonradan tekrar satın alınması gerekebilir. Laptop ve notebook en çok bilinen dizüstü bilgisayar çeşitleridir. Bu cihazların şarj cihazlarının fiyatları bazı durumlara göre şekillenir ve belirlenir. Bilgisayar şarj aleti fiyatları, bilgisayarın veya bilgisayar türünün modeline, markasına göre belirlenebilir ve genellikle fiyatların belirlenmesinde bu durumlar ve özellikler etkili olmaktadır. Laptop şarj aleti fiyatları da aynı şekilde şarj cihazının belirli bazı özelliklerine göre şekil alır. Şarj aletleri alınırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi alınan şarj aletinin orijinal olmasıdır. Orijinal şarj aleti kullanmak, kullandığınız cihazın pil sağlığı ve pil ömrü açısından önemlidir. Orijinal olmayan şarj cihazları kullanıldığında şarj ettiğiniz cihazınızın pili zarar görebilir veya pil ömrü kısalabilir. Bu kullandığınız cihazın da kullanım süresinin azalması anlamına gelmektedir. Şarj aletlerinin bazı çeşitlerinde adaptör ve kablo birleşik şekilde üretilir ve ayrılmazlar. Bazı şarj aletlerinin ise adaptörün kablodan ayrılabilme gibi bir özelliği vardır. Kablosu adaptörden ayrılabilen şarj aletlerine farklı girişlere sahip kablolar USB giriş sayesinde takılabilir. Böylece farklı türde girişi olan cihazlar da bu adaptörler ile şarj edilebilir. Fakat adaptörün sağladığı voltajın şarj edilen cihaza uygun olması bu noktada önemlidir.

   

  Adaptör ve Şarj Aleti Çeşitleri ve Özellikleri

  Adaptör ve şarj aletleri teknolojinin gelişmesinden geri kalmamıştır. Diğer teknolojik cihazlar kadar fazla değişim yaşamasalar da özellikle son zamanlarda farklı türlerde, tasarımlarda, görünümlerde ve farklı kullanım şekillerine sahip şarj cihazları da piyasaya sürülmektedir. Genellikle bu yüksek teknoloji ile üretilen yeni nesil şarj cihazları yeni nesil akıllı telefonlar için kullanılmaktadır. Bunların dışında klasik şekilde üretilip kullanılan şarj cihazları vardır. Telefon şarj cihazları, laptop şarj cihazları, notebook şarj cihazları gibi cihazlar yapı olarak temel şekilde birbirlerine benzeseler de bazı farklar bulundurabilirler. Bilgisayar adaptör ve notebook adaptörler genellikle telefon şarj cihazlarının adaptörlerine göre daha büyük olurlar ve daha fazla voltajda elektrik kullanırlar. Aynı zamanda bilgisayar ve notebook şarj kabloları da telefonların veya tabletlerin şarj cihazlarına kıyaslandığında daha uzun olurlar. Şarj aletlerinde bulunabilen bir diğer fark ise adaptörlerin şarj kablolarından ayrılıp ayrılamama durumlarıdır. Bazı şarj cihazlarında adaptör ve kablo birbirlerinden ayrılır. Bu şarj cihazlarında adaptör ve şarj kablosu USB giriş ile birbirlerine bağlanır. Bazı şarj cihazlarında ise bu parçaları birbirlerinden ayrılmak mümkün değildir ve birleşik şekilde üretilmiştirler. Adaptörü şarj kablosundan ayrılabilen şarj cihazlarına USB girişe de sahip oldukları müddetçe farklı girişlere sahip şarj kabloları bağlanabilir. Bu şekilde farklı girişlere sahip teknolojik ve elektronik cihazlar tek adaptör ve uyumlu kablolar ile şarj edilebilir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. O da adaptörün sahip olduğu ve sağladığı voltajın şarj edilen teknolojik veya elektronik cihaza uygun olmasıdır. Bu sağlandığı sürece farklı şarj cihazlarının adaptörleri ile, uygun kabloya sahip olunduğu sürece cihazlar şarj edilebilir. Bu durum bazı durumlarda kullanışlı hale gelmektedir. Şarj cihazları telefon, tablet, notebook, laptop, kulaklık, klavye ne için olursa olsun, dikkat edilmesi gereken ortak bir nokta vardır. Bu da alınan şarj aletinin orijinal olmasıdır. Şarj aletinin orijinal olmaması teknolojik cihazınızın kullanımında bazı sorunlara sebep olabileceği gibi cihazınızın pilinin kullanım ömrünü kısaltabilir.

Yukarı

Alışveriş Sepetim
  
Titizlikle kontrol ediyoruz, özenle paketliyoruz.