Makaleler » Büyüteç » Büyüteç Nedir? Nasıl Kullanılır? Büyüteç Çeşitleri Nelerdir?

Büyüteç Nedir? Nasıl Kullanılır? Büyüteç Çeşitleri Nelerdir?

Büyüteç

Küçük yazıları ve cisimleri daha yakından görmenizi sağlayan büyüteçler bu kategorimizde sizi bekliyor. Büyüteç, ince kenarlı merceğin, genel olarak saplı bir çerçeveye takılmasından meydana gelen ve cisimleri büyütmeyi sağlayan bir araçtır ve Büyüteç kategorisi dahilinde yer alır.

Büyüteç Nasıl Kullanılır?

Büyüteç Nasıl Kullanılır?

Büyüteç okullarda çocukların bilim derslerinde meraklarını artırmanın yanı sıra okuma güçlüğü çeken yetişkinlerin de yardımına koşar, ayrıca kuyumculuk gibi ince işçilik gerektiren mesleklerle uğraşan kişilerin mesleklerinde de kullanım alanı bulur. Büyüteç gözünüzle cisim arasına yerleştirilir ve odağı cisme göre ayarlanır. Bu araç size büyük, doğru ve zahiri bir görüntü sağlar. Çok yakın cisimlerde büyütecin odağından dolayı büyütme işlemi gerçekleşemeyebilir, o yüzden gözünüz, büyüteç ve cisim arasında her zaman belli bir mesafe olmalıdır.

 

Büyüteç Çeşitleri Nelerdir?

Farklı amaçlar için farklı büyüteç çeşitleri bulunur. En yaygın olarak kullanılan basit büyüteçlerde büyüteç merceği için yakınsak mercek tercih edilir. Bunlar temel olarak bir cismin boyutunu artırmak için kullanılır. Çocukların bilime olan merakını pekiştirmek için idealdir. Oyunlarla karışık bir şekilde bitkileri veya cansız nesneleri incelemelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, yaşla birlikte yakın görüşünü kaybeden kişiler de bu araçtan yararlanabilirler. Basit modeller dışında çeşitli mesleklerin uzmanlık alanlarına göre de ürünler vardır. Bu araçlara en çok ihtiyaç duyan mesleklerden biri kuyumculardır çünkü kendilerine getirilen mücevherlerin kıymetini ölçebilmek veya onları tamir edebilmek için onları çok yakın bir incelemeye tabi tutmaları gerekir. Bunun için LED ışıklı ve zumlu büyüteçler kullanırlar. Bu ürünlere ihtiyacı olabilen diğer meslekler gözlükçüler, saatçiler ve tekstilcilerdir. Gözlük şeklinde olan, şapka gibi başa takılabilen, pille çalışan, elle ayarlanan, masaüstünde sabitlenerek kullanılan birçok model vardır. Boyutları da değişkenlik gösterir. Masaüstünde kullanılan modeller daha büyük olabilirken el için olan modellerin kimisi oldukça ufak boyutlarda olabilir. Büyüteç setleri, kullanılacak uzmanlık alanına göre stand ve aynı standda farklı aletleri de içerebilir.

 

Büyüteç Çeşitleri Nelerdir?

Büyüteç Fiyatları Ne Civardadır?

Büyüteç fiyatları kullanım amacınıza ve dolayısıyla çeşide göre değişiklik gösterir. Çocuğunuzun okul kırtasiye listesi için alışveriş yapıyorsanız basit büyüteç yeterli olacaktır. Kaliteli okul büyüteçlerinin yanı sıra ince işler için gerekli havya standlı profesyonel tamir büyüteçleri içinde web sitemizde bulabilirsiniz. Büyüteçler mobilmarketim.com’da geniş bir ürün çeşitliğiyle beğeninize sunuluyor. İhtiyacınız olan ürünleri sepetinize ekleyip hemen siparişinizi verebilir aynı gün kargo hızı ile kargoya verilecek ürünlerinize birkaç gün içerisinde kavuşabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yukarı

 

TEKLİF BEKLEMEK YOK !

Toplu Alımlar İçin Hızlı Alışveriş Dönemi Başladı.

"ÇOK AL AZ ÖDE"

Adet Arttıkça Artan İndirimler Ürün Detayda

 

Alışveriş Sepetim
  
Titizlikle kontrol ediyoruz, özenle paketliyoruz.