Güç Kaynağı

Bilgisayar bileşenleri bilgisayara dâhil olan bilgisayar parçaları olmanın haricinde, bilgisayarın kendi performansını yükseltmek için kullanılan harici aygıtları da kapsar. Bilgisayarınızın güç kaynağını değiştirmek istediğinizde harici olarak satın alabileceğiniz bilgisayar güç kaynağı çeşitleri sistem performansının çok daha ilerlemesine neden olacaktır. Bilgisayar power supply olarak da bilinen bu aygıtların işlevlerine ve web sitemizde bulabileceğiniz power supply çeşitlerinin niteliklerine birlikte göz atalım.

Bilgisayar Güç Kaynağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Bilgisayar Güç Kaynağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Bilgisayar güç kaynağı, bilgisayarı oluşturan bileşenlerin ve parçaların düzgün bir şekilde işlev gösterebilmesi için gerekli olan elektrik enerjisini bilgisayarınıza sağlayan aygıtlara verilen addır. Yani, bilgisayarınızın tam performans çalışması, sorunsuz işlemesi için doğru elektrik enerjisini uyumlu voltajlara çevirme görevini üstlenir. Elektrik enerjisine yön veren ve bunu enerjiyi DC akımına dönüştürerek yapan bilgisayar güç kaynakları, farklı bilgisayar modellerine, değişik ana kart türlerine ve değişik kasa tiplerine göre uyumluluk açısından çeşitlenebilir. Dolayısıyla, bilgisayarınız için seçeceğiniz bilgisayar güç kaynağı sahip olduğunuz masaüstü bilgisayarın marka ve modeline uygun olmalıdır. Bilgisayar güç kaynağı adını verdiğimiz bu aygıtları harici olarak satın alıp, masaüstü bilgisayarınızın kasası içine yerleştirmelisiniz. Bilgisayar güç kaynaklarını oluşturan transformatör ve diğer elektronik devreler farklı güç ihtiyaçlarına göre bilgisayarınızın gerektirdiği elektrik enerjisini sağlayarak bilgisayarınızın sistem performansını güçlendirecektir.

Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir ve Neden Kullanılmalıdır?

Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir ve Neden Kullanılmalıdır?

Kategorimiz üzerinden satın alabileceğiniz bir diğer güç kaynağı çeşidi de kesintisiz güç kaynağı adı verilen bilgisayar parçalarıdır. Aynı zamanda UPS olarak da bilinen bu bilgisayar bileşenleri, şebekede meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı koruma ve dengeleme rolü üstlenir. Bilgisayarlarımızdaki elektrik akımları kimi zaman dengesiz bir hal alabilir, çökebilir, aniden yükselip düşebilir ve bu tip durumlar kesintisiz güç kaynakları olmadığı takdirde bilgisayarınıza geri dönülmez hasarlar verebilir. Aynı zamanda, kesintisiz güç kaynaklarının bir diğer görevi de elektrik kesintisi esnasında enerji üreterek sistemin çalışmaya devam etmesini sağlamaktır.

Bilgisayar Güç Kaynağı Fiyatları Ne Kadar?

Bilgisayar Güç Kaynağı Fiyatları Ne Kadar?

Kaliteli bir enerji akımı ve uzun süreli bilgisayar bakımı için sahip olmanız gereken kesintisiz güç kaynakları fiyat, marka ve model bilgileri için kategorimizi incelemeniz yeterlidir.Kategorimiz üzerinden ulaşacağınız bilgisayar güç kaynağı çeşitleri mağazalarımız tarafından en uygun bilgisayar güç kaynağı fiyatları ile sizlere sunulmaktadır. Kaliteli ürünleri piyasada rastlayabileceğiniz en avantajlı fiyatlarla satın almak, FSP, Thermaltake, Frisby, Corsair, Everest, High Power gibi markaların ürünlerine hemen sahip olmak için kategorimizi incelemeniz ve size uygun üründe karar kılmanız yeterli. Daha fazla bilgisayar bileşenini incelemek için ise, buraya tıklayarak diğer kategorilerimizi görebilirsiniz.

İlgili Ürünler

  • Yukarı
    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.